Web Tasarım Nedir?

Profesyonel web tasarım, web sitesi oluşturma ve düzenleme işlemidir. HTML5, CSS3 ve jQuery kütüphanesi kullanılarak içerik üretimi ve grafik tasarımı gibi unsurlardan oluşur. Bir web sitesi aşağıda yer alan temel unsurlardan meydana gelmektedir; HTML – Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi web tarayıcıları tarafından işlenen ve web sayfalarına dönüştürülen bir işaretleme dilidir.

Devamı

Kurumsal Web Tasarımı

Firmaların kendi marka kültürleri ile tasarlanmış bir web sitesi kurmak, profesyonel olarak projelendirildiğinde firma bilinirliği ve hedefler üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Her markanın kendini ifade etme biçimi ve hedef kitlesi üzerinde oluşturmak istediği izlenim farklı olmakla birlikte web sitelerin dijital üzerindeki markayı temsil etmesi kurumsal web sitesi tasarımları için belirleyici bir roldedir.

Devamı

AJAX Nedir?

AJAX, internet sayfalarında JavaScript ve XML Http Request kullanımı ile etkileşimli uygulamalar yaratan tekniğin adıdır. Nasıl okunması gerektiği konusunda bir genel uzlaşma olmamakla birlikte çoğunlukla yazıldığı gibi ajaks olarak okunurken, kimileri tarafından aynı yazımlı ismiyle futbol takımı örnek gösterilerek ayaks olarak okunmaktadır. İngilizcede ey-ceks olarak okunur.

Devamı
  • 1 (current)

Popüler Yazılar

Kategoriler

Teklif Alın

Kurumsal yapımız ve portföyümüz sizi etkilediyse teklif formumuzu doldurun sizi hemen arayalım.

FORMU DOLDURUN