Teknolojik Altyapımız

Smyrna Web tüm paylaşımlı web sunucularını Türkiye'de kendi network altyapısı ile hızlı ve güvenilir internet erişimi ile birlikte hizmete sunmaktadır. Kurumsal ölçekli donanımlarımız sayesinde en az downtime garantisi veriyoruz. Web sitelerinizden en iyi performansı elde edebilmeniz için altyapımızı özenle hazırladık. Yedekli hattımız sayesinde de web sitelerinizi mümkün olabilecek en yüksek hızlarda servis ediyoruz.

Tüm hizmetlerimiz e-posta ve destek sistemi kapsamındadır. Kurumsal paket sahibi müşterilerimiz sürekli telefon desteği alabilmektedirler. Profesyonel destek hizmetimiz sayesinde destek bildirimi talepleriniz ortalama 45 dakika içinde cevaplanmaktadır.

Smyrna Web Teknolojileri San. ve Tic. en gelişmiş yazılım teknolojilerini kullanarak müşterilerine değer katan sistem entegratörü ve çözüm sağlayıcısıdır.

Smyrna Web size sunmuş olduğu hizmetlere ait olan barındırma çözümleri Türk Telekom'un network altyapısı kullanılarak sağlanmaktadır. Sistemlerimiz yedekli yapıda organize edilmiş olup storage sunucular üzerinde barındırılmaktadır. Bu sayede web projeleriniz ve mobil uygulamalarınız için kesintisiz barındırma hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Düzenli Yedekleme

Smyrna Web olarak sunucularımız üzerinde barındırılan tüm web sitesi, e-posta, veri tabanı ve mobil uygulamaları düzenli periyotlar ile sadece bu iş için optimize edilmiş harici sunucular üzerinde yedekliyoruz. Bu sayede olası donanımsal veya yazılımsal problemlerde projelerinizin kesintisiz şekilde internet üzerinde yayın vermesini sağlıyoruz.

Güvenli E-Posta

Smyrna Web sunucuları üzerinden gönderilen tüm e-posta içerik ve eklentileri 256bit şifreleme teknolojisi kullanılarak hedeflenen adrese ulaştırılmaktadır. Gönderileriniz 3. taraf (ve kötü niyetli kişiler) tarafından izlenmemesi veya ele geçirilmemesi için güvenli sunucular üzerinden güvenli network ağları kullanılarak karşı (e-postayı alan) sunucuya iletilmektedir.

Kurumsal ve Güvenli Sunucular

Smyrna Web, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular.

Firmamız çatısı altında bulunan toplam 8 sunucu kendimize ait olan kabin içinde İstanbul - Yenibosna lokasyonunda yer alan COMNET veri merkezi üzerinde barındırılmaktadır. Minimum sunucu yapılandırmamız 16 Core CPU ve 32 GB ECC bellek olarak optimize edilmiştir. Toplamda 8 adet fiziksel sunucu üzerinde çalışan 30 TB depolama kapasitemiz bulunmaktadır. Ek olarak ihtiyaç ve talep doğrultusunda bu kapasite 100 TB'a kadar çıkarılabilmektedir. Tüm sunucu sistemlerimiz KVM altyapısı ile uzaktan güvenli bir şekilde kontrol edilmektedir.

1 adet 2x Intel Xeon L5630, 16 Core CPU, 32 GB DDR3 ECC Bellek, Türkiye
1 adet 2x Intel Xeon E5-2690 v4, 28 Core CPU, 32 GB DDR3 ECC Bellek, Türkiye
3 adet 2x Intel Xeon L5640, 24 Core CPU, 64 GB GB DDR3 ECC Bellek, Türkiye
2 adet 2x Intel Xeon E5-2650v2, 32 Core CPU, 64 GB DDR3 ECC Bellek, Türkiye
1 adet 2x Intel Xeon E5-2670v2, 40 Core CPU, 128 GB DDR3 ECC Bellek, Türkiye

Firmamız çatısı altında bulunan 2 adet (kiralık) sunucumuz ise USA - Teksas lokasyonunda yer alan Reseller Club veri merkezi üzerinde barındırılmaktadır. Toplamda 2 adet fiziksel sunucu üzerinde çalışan 2 TB depolama kapasitemiz bulunmaktadır. Ek olarak ihtiyaç ve talep doğrultusunda bu kapasite 3 TB'a kadar çıkarılabilmektedir. Tüm sunucu sistemlerimiz KVM altyapısı ile uzaktan güvenli bir şekilde kontrol edilmektedir.

1 adet 1x Intel E3-1265LV2, 8 Core CPU, 16 GB DDR3 ECC Bellek, USA
1 adet 2x Intel Xeon D-2141 CPU, 16 Core CPU, 28 GB DDR3 ECC Bellek, USA

Kesintisiz İnternet Erişimi

Web projelerimizin barındırıldığı sunucularımız Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Türk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direkt olarak yedek hattımız devreye girmektedir. Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.

7/24 Monitörleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız. İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

Yüzde 98 Network Uptime Garantisi

Firmamız Türkiye sunucularını İstanbul - Yenibosna da yer alan veri merkezinde, COMNET network altyapısı ile birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. 2x10 Gbit Türk Telekom ve 2x10 Gbit Turkcell Superonline internet erişimleri veri merkezlerine farklı noktalardan (santrallerden) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır. USA - Teksas lokasyonlu sunucularımız ise 1 Gbit/saniye bant genişliğini kullanarak internete çıkış yapmaktadır.

Projelerimizi HP ve DELL marka rack tipi storage sunucular üzerinde barındırmaktayız. Sunucularımız, veri merkezin de yerden (30 cm) yükseltilmiş olan tarafımıza dedike edilmiş 36U kabin içinde, maksimum soğutma sağlanacak şekilde konumlandırılmış bulunmaktadırlar. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile web sitesi ve mobil uygulamalar ile interaktif projelerimizin tümü 1 Gbit portlar ile internete sunulmaktadır. Sunucularımızın internet port kapasitesi anlık 20 Gbit/saniye'dir.


Teklif Alın

Kurumsal yapımız ve portföyümüz sizi etkilediyse teklif formumuzu doldurun sizi hemen arayalım.

FORMU DOLDURUN